Ενημέρωση για την ασφάλεια στο διαδίκτυο

Σας ενημερώνουμε πως στις 19 Απριλίου 2024 θα διεξαχθεί το 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας για το σχολικό έτος 2023-2024 και θα πραγματοποιηθούν Εξ Αποστάσεως Εργαστήρια. Σας καλούμε να παρακολουθήσετε Διαδραστική ομιλία: DigitalWellness: “Πως να έχουμε μια ασφαλή και ισορροπημένη σχέση με την τεχνολογία” (09:00-10:30) με Εισηγήτρια: Ροδούλα Καφτάκη Μηχ. Η/Υ & Πληροφορικής MSc, εκπαιδευτικός Πληροφορικής, συγγραφέας και επιμορφωμένη και πιστοποιημένη στην ψηφιακή ασφάλεια από την European SchoolnetAcademy. DigitalWellness είναι ένας σύγχρονος τρόπος ζωής που αναφέρεται στο να απολαμβάνουμε τα οφέλη της τεχνολογίας για να βελτιώνουμε την ποιότητα της ζωής μας και την ανθρωπότητα. Περιλαμβάνει την ψηφιακή ασφάλεια, τον ψηφιακό εγγραμματισμό και την ισορροπία μεταξύ των δραστηριοτήτων του φυσικού και του ψηφιακού κόσμου.

Το Webexlink είναι: https://minedu-secondary.webex.com/meet/rkaftak

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.