Το σχολείο μας προσκαλέστηκε από το Γραφείο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ του ΣΕΓΑΣ, να συμμετάσχει και να προσφέρει τις υπηρεσίες του κατά την σημαντική αθλητική διοργάνωση, 7ος ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑΣ, που θα γίνει την Κυριακή 18 Μαρτίου 2018 στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας.

Στα πλαίσια αυτής της συνεργασίας, ήρθε στο σχολείο μας η κα Τσούλου Μαριαλένα υπεύθυνη του Γραφείου Εθελοντισμού του ΣΕΓΑΣ και μας ενημέρωσε για τους τομείς ευθύνης παρέχοντάς μας πληροφορίες και αμέριστη συμπαράσταση, ώστε να επιτευχθούν α. οι σκοποί του εθελοντικού κινήματος β. οι σκοποί του σχολικού προγράμματος «Μαραθώνιος/σημασία /αξίες/συναισθήματα/βιομηχανική και φυσιολογική ανάλυση»
Η επίσημη στελέχωση του σχολείου μας στην διοργάνωση, η στήριξη στις υπηρεσίες του αγώνα και η συμμετοχή του αποτελούν μία νέα προοπτική στην διεύρυνση της συνεργασίας μας με την ευρύτερη κοινωνία, και μάλιστα μέσα σε αυτήν την μοναδική γιορτή του αθλητισμού.

Περιμένουμε με ανυπομονησία!