Ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον κορωνοϊό COVID – 19

Υποχρεωτικά διαγνωστικά τεστ για Covid-19 ενόψει της δια ζώσης επαναλειτουργίας των εκπαιδευτικών δομών.
Από τη Τετάρτη 5 Μαΐου 2021 τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας μπορούν να προμηθεύονται τα self-test

Παρακάτω θα βρείτε την εγκύκλιο που αφορά στην ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον COVID-19, το ΦΕΚ όπου στο τέλος (σελ. 6 και 7) υπάρχει η σχολική κάρτα για COVID-19 του μαθητή και η δήλωση αποτελέσματος selftest για COVID-19 για τον εκπαιδευτικό και λοιπό προσωπικό καθώς και το λινκ που παραπέμπει σε σχετικό βίντεο οδηγιών της Ελληνικής Κυβέρνησης για την πραγματοποίηση του selftest.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΕΣΤ

ΒΙΝΤΕΟ