Εκδρομή σε αθλητικό κέντρο

Αθλητική ημέρα

Με αφορμή την ημέρα αθλητισμού, πραγματοποιήσαμε την Τρίτη 19 Οκτωβρίου 2021, τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα προστασίας για τον Covid-19, την πρώτη μας για φέτος εξόρμηση-εκδρομή.
Μετά από την περσινή πραγματικά δύσκολη σχολική χρονιά, ήταν μια μοναδική ευκαιρία για όλους μας, μαθητές και εκπαιδευτικούς, να ζήσουμε και να περάσουμε πολύ όμορφα έξω από το σχολικό κτήριο και να θυμηθούμε τις καλές σχολικές εποχές.
Η εκδρομή μας αυτή, πραγματοποιήθηκε σε αθλητικό κέντρο στο Κορωπί Αττικής και δόθηκε η ευκαιρία στους μαθητές/τριες μας, να αθληθούν, να χαλαρώσουν και να απολαύσουν το φυσικό τοπίο. Ήταν κατά γενική ομολογία, κάτι που περιμέναμε όλοι μας, μαθητές και εκπαιδευτικοί, πολύ πολύ καιρό και το χαρήκαμε όλοι ιδιαίτερα.
Ευελπιστούμε στην συνέχεια της σχολικής χρονιάς να έχουμε και άλλες ευκαιρίες!!

Σχετικά με 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

Καλώς ήρθατε στο 2ο Γυμνάσιο Ελληνικού