Εκλογές 15μελούς μαθητικού συμβουλίου

εκλογές-15μελούς-μαθητικού-συμβουλίου

Την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου 2021, την 5η και 6η διδακτική ώρα, πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας οι εκλογές για την ανάδειξη των μελών του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου.  Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας, που επιθυμούσαν να συμπεριληφθούν στο ψηφοδέλτιο του 15μελούς συμβουλίου, είχαν καταθέσει την υποψηφιότητά τους στο γραφείο του σχολείου από την Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021. Οι συμμετοχές έφθασαν στις πενήντα πέντε (55), έχοντας μαθητές και μαθήτριες από όλες τις τάξεις και τα τμήματα του σχολείου μας.  Μετά από μία ομαλή και δημοκρατική διαδικασία οι μαθητές/τριες εξέλεξαν τους αντιπροσώπους τους για την φετινή σχολική χρονιά!
Ευχόμαστε σε όλους του μαθητές και μαθήτριες που εκλέχτηκαν στο 15μελές μαθητικό συμβούλιο του σχολείου μας συγχαρητήρια, καθώς επίσης να έχουν μια καλή και δημιουργική πορεία για το κοινό καλό όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας του 2ου Γυμνασίου Ελληνικού.

Σχετικά με 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

Καλώς ήρθατε στο 2ο Γυμνάσιο Ελληνικού