Η μαθητική κοινότητα, το εκπαιδευτικό προσωπικό, η Διεύθυνση, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης, σας ανακοινώνουν ότι από σήμερα Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2018 ξεκίνησε η συλλογή ειδών διατροφής για “Το Χαμόγελο του Παιδιού”, προσπαθώντας να βοηθήσει στην κάλυψη των αναγκών τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.
Όσοι ενδιαφέρεστε να συμμετέχετε στη δράση αυτή, σας παραθέτουμε ενδεικτική λίστα προϊόντων, όπως μας κοινοποιήθηκε με σχετικό έγγραφο, με Αρ. Πρωτ.: Φ32/163592/Δ2/02-10-2018:
– Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, κρέμες αραβοσίτου, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, χυμούς.
– Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα.
– Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κ.λ.π..
– Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη κ.λ.π.
– Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, λαδόκολλα, διαφανή μεμβράνη.
Πρόσφατα σχόλια