Ενημερωτική δράση για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο και σωστή χρήση των κινητών τηλεφώνων.

Στα πλαίσια ενημέρωσης των μαθητών του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης, την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2017, πραγματοποιήθηκε παρουσίαση-διάλεξη από κλιμάκιο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καβάλας με θέμα: “Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο και σωστή χρήση των κινητών τηλεφώνων”.

Μαθητές αλλά και όλοι ο εκπαιδευτικοί του σχολείου ενημερώθηκαν σχετικά με την ασφαλή χρήση του διαδικτύου, αλλά και πώς να χρησιμοποιούμε σωστά τα κινητά τηλέφωνα.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου μας, ευχαριστούμε την Αστυνομική Διεύθυνση Καβάλας για την πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση-διάλεξη, ιδιαίτερα τον κ. Σταυρίδη, τον κ. Γκίκα και τον κ. Κεφαλά.