Στα πλαίσια ενημέρωσης των μαθητών του 2ου Γυμνασίου Χρυσούπολης, την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2017, πραγματοποιήθηκε παρουσίαση-διάλεξη από κλιμάκιο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καβάλας με θέμα: “Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο και σωστή χρήση των κινητών τηλεφώνων”. Μαθητές αλλά και όλοι ο εκπαιδευτικοί του σχολείου ενημερώθηκαν σχετικά με την ασφαλή χρήση του διαδικτύου, αλλά και πώς να χρησιμοποιούμε…Συνέχεια ανάγνωσης Ενημερωτική δράση για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο και σωστή χρήση των κινητών τηλεφώνων.

Η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 3 Δεκεμβρίου και καθιερώθηκε από τη Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ με την υιοθέτηση του Προγράμματος Δράσης για τα ΑΜΕΑ το Δεκέμβριο του 1992. Με αφορμή την 3η Δεκέμβρη, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, σήμερα Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2017, στο σχολείο μας προβλήθηκε η ταινία “Δύναμη…Συνέχεια ανάγνωσης 3 Δεκεμβρίου Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία (International Day of Persons with Disabilities)