Οκτ 06

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ως εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Χαλκίδας θα βρίσκομαι κάθε Τετάρτη από τις 10.30 μέχρι της 11.30 στο σχολείο μας για να συζητάμε όποια θέματα σας απασχολούν.

Ο θεσμός του συλλόγου των γονέων και κηδεμόνων είναι πολύ σημαντικός για τα σχολεία και η συνεργασία σχολείου – οικογένειας είναι καθοριστική για την πρόοδο των παιδιών μας. Γι αυτό το λόγο σας προσκαλώ να συμμετέχετε στον σύλλογο με τις ιδέες σας, τις προτάσεις σας και την θετική κριτική σας προς το καλό των παιδιών και του σχολείου.

Η ετήσια συνδρομή του συλλόγου είναι 10 Ευρώ και δεν είναι υποχρεωτική. Ωστόσο, ένα μικρό ταμείο μπορεί να βοηθήσει να σχεδιάσουμε κάποιες δράσεις που πιθανόν όλες και όλοι χρειαζόμαστε.

Ο εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Σταμάτης Γιαννούκος