Αγιασμός Δευτέρα 12-9-2022 – Έναρξη σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στις 9.00 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023.

Παρακαλούνται οι μαθήτριες και οι μαθητές να είναι στο σχολείο στις 8.30.

Οι μάσκες στο σχολείο είναι προαιρετικές. Στο μπλοκ του σχολείου θα αναρτηθούν οι οδηγίες του ΕΟΔΥ για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2022-2023.

Μετά τον αγιασμό θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν.

Την Τρίτη, 13 Σεπτεμβρίου 2022 οι μαθήτριες και οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά στις 8.00, όπως και όλη τη σχολική χρονιά. Την Τρίτη οι μαθήτριες και οι μαθητές της Α’ Τάξης θα γράψουν το τέστ των Αγγλικών για να δημιουργηθούν τα επίπεδα αρχαρίων και προχωρημένων. Οι υπόλοιπες τάξεις θα έχουν την Τρίτη τετράωρο, δηλαδή θα αποχωρήσουν στις 11.15. Από Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2022 το σχολείο θα λειτουργήσει με πλήρες ωράριο.

Ευχόμαστε σε όλες και όλους μας μία καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Ακολουθεί το έγγραφο των οδηγιών