Αγιασμός την Δευτέρα 13-9-2021

Αγαπητοί γονείς και μαθητές/τριες

Σας ευχόμαστε μια καλή σχολική χρονιά με υγεία και δημιουργικότητα και σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη των μαθημάτων θα τελεστεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9.00 π.μ.

Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα εισέλθουν στο σχολείο από την είσοδο της οδού Ευβοίας, φορώντας μάσκα και έχοντας μαζί τους:

• δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (self test) όπου αναγράφεται ο κωδικός δήλωσης (barcode) στην επίσημη πλατφόρμα των self test  ή
  • βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή
  • πιστοποιητικό εμβολιασμού

τα οποία και θα ελέγξουν δύο εφημερεύοντες καθηγητές κατά την είσοδό τους.

Διαφορετικά δεν μπορούν να εισέλθουν στο χώρο του σχολείου. Θα επιστρέφουν σπίτι τους.

Επίσης, οι μαθητές/τριες θα φέρουν μαζί τους και τις σχολικές τους τσάντες γιατί μετά το τέλος του Αγιασμού θα γίνει η διανομή των βιβλίων τους. Οι μαθητές/τριες της Β΄ και Γ΄ τάξης θα πάρουν όλα τους τα βιβλία τη Δευτέρα ενώ της Α΄ τάξης θα πάρουν τα μισά τη Δευτέρα και τα υπόλοιπα την Τρίτη.

Αν υπάρξει διαφορετική ενημέρωση από το Υπουργείο Παιδείας, θα σας γνωρίσουμε τις όποιες πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα της Δευτέρας.