Μαΐ 05

Για την επιστροφή στο σχολείο 10-5-2021

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας την Δευτέρα 10-5-2021 οι μαθητές / μαθήτριες υποχρεούνται να έρθουν στο σχολείο μόνο με βεβαίωση αρνητικού self-test, διαφορετικά δεν θα μπορούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα.
Μόνο όσοι έχουν θετικό τεστ ενημερώνουν το σχολείο για τις απουσίες, υποχρεούνται να κάνουν σε δημόσια δομή rapid test και να το δηλώσουν στον ΕΟΔΥ.
Υπενθυμίζουμε ότι οι μαθητές / μαθήτριες φορούν υποχρεωτικά μάσκα και ισχύουν όλα τα μέτρα προστασίας στη δια ζώσης διδασκαλία στο σχολείο.
Καλή επιστροφή.

Η Διευθύντρια

Πίσχινα Αικατερίνη

Υ.Γ: Τα self-test τα προμηθεύεστε δωρεάν από φαρμακείο με το ΑΜΚΑ του μαθητή / της μαθήτριας.

Ακολουθούν:

1. η ΚΥΑ
  2. βίντεο με οδηγίες για το πώς κάνουμε το self test και
  3. η κάρτα μαθητή ώστε να την κατεβάσετε – εκτυπώσετε – συμπληρώσετε και να την φέρει μαζί του στο σχολείο ο μαθητής / η μαθήτρια.

document_17_1

Βίντεο: πώς κάνω το self test