Αγιασμός νέας σχολικής χρονιάς 2017-18

Συγγραφέας: στις 11 Σεπτεμβρίου 2017   Κατηγορία: Διάφορα ,Εκδηλώσεις    .

Ιδιαίτερη τιμή για  το Σχολείο μας  αποτελεί η τέλεση, σήμερα 11 Σεπτεμβρίου 2017,  του Αγιασμού των Σχολείων του συγκροτήματος μας από τον  Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Αργολίδας κ.κ. Νεκτάριο. Ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης στο σύντομο χαιρετισμό του ευχήθηκε καλή εκπαιδευτική χρονιά, υγεία και δύναμη σε μαθητές και εκπαιδευτικούς προκειμένου να αντεπεξέλθουν στο δύσκολο έργο τους.WP_20170911_10_23_36_Pro

Στην τελετή, που πραγματοποιήθηκε σε εορταστική ατμόσφαιρα, παρευρέθησαν αρκετά μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου ενώ απηύθυναν χαιρετισμό ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών κ. Καμπόσος Δημήτριος, οι βουλευτές Αργολίδας  κ. κ. Γκιόλας Ιωάννης και Ανδριανός Ιωάννης, ο Αντιπεριφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Χειβιδόπουλος Αναστάσιος, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας κ. Γαληνός Ιωάννης καθώς και η πολιτεύτρια της ΝΔ κυρία Κρίγγου Σόνια.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

Φωτό 1
Φωτό 2
Φωτό 3