ΑΝΑΘΕΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ

Πράξη 15η/16-02-2018

Σήμερα Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 11:40 συνήλθε η επιτροπή που συγκροτήθηκε με τη πράξη 14/16-02-2018 μετά από πρόσκληση της Διευθύντριας του σχολείου και αφού έλαβε υπόψη της α) την απόφαση 33120/ΓΔ4/06-03-2017 του ΦΕΚ 681 τ. 2ο και β) την με αρ. πρ. 55/09-02-2018 πρόσκληση κατάθεσης οικονομικής προσφοράς του γυμνασίου γ) παρακάτω προσφορές των τουριστικών γραφείων για τη μετακίνηση των μαθητών της Γ΄ τάξης του γυμνασίου μας από το Άργος Ορεστικό στην Αθήνα για την υλοποίηση της εκδρομής στο Ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων από 07-05-2018 έως 10-05-2018 για 56 μαθητές και 4 συνοδούς καθηγητές

Α) HERMES TOURS: 1η προσφορά INIOHOS HOTEL 3* με τιμή κατ’ άτομο 109€ με πρωινό. 2η προσφορά ASTOR HOTEL 4* με τιμή 165€ με πρωινό και η 3η PRESIDENT HOTEL 4* με τιμή 169€ με πρωινό. Στις τιμές και για τις 3 προσφορές περιλαμβάνονται περιηγήσεις-ξεναγήσεις με πολυτελές λεωφορείο, 3 (τρεις) διανυκτερεύσεις σε τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς, ασφάλειες αστικής ευθύνης και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, ο ΦΠΑ, δωρεάν μετακίνηση συνοδών και δεν συμπεριλαμβάνεται ο φόρος διανομής.

Β) PERPERIDIS TRAVEL: ξενοδοχείο PRESIDENT ΚΕΝΤΡΙΚΟ 4* με τιμή 179€ κατ’ άτομο. Στη τιμή περιλαμβάνονται: μεταφορές με υπερυψωμένο πολυτελές λεωφορείο, συνοδός από το πρακτορείο,  ασφάλεια αστικής ευθύνης και ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, εγγύηση καλής εκτέλεσης της εκδρομής, 4 συνοδοί δωρεάν σε μονόκλινα δωμάτια, πρωινό στο ξενοδοχείο, τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και συνολικό κόστος 10.024€

Γ) VELLE TRAVEL: 1η προσφορά THE PARK HOTEL 3* με τιμή κατ’ άτομο 134€, 2η προσφορά GOLDEN SUN HOTEL 4* με τιμή 200€ και 3η προσφορά ASTOR HOTEL 4* με τιμή 185€. Στις τιμές περιλαμβάνονται: ένα λεωφορείο 60 θέσεων, οδική μεταφορά μαθητών-καθηγητών από Καστοριά-Ναύπακτο-Ισθμό-Αθήνα-Δελφοί-Αράχωβα-Καστοριά, 3 (τρεις) διανυκτερεύσεις με πρωινό σε αμερικάνικο μπουφέ, wi-fi internet, ΦΠΑ, τρίκλινα και δίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς, ομαδική ασφάλιση αστικής ευθύνης και ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, αντιπρόσωπο του γραφείου για την επίβλεψη της άρτιας διεξαγωγής της εκδρομής.

Δ) DOLLAS TRAVEL: 1η προσφορά ξενοδοχείο HOTEL HNIOXOS 3* με τιμή 121€ κατ’ άτομο, 2η ATHENS ODEON 3* με τιμή 136€ και 3η JASON INN 4* με τιμή 167€, και για τις τρεις προσφορές η τιμή κατ’ άτομο περιλαμβάνει: μεταφορά με λεωφορείο, 3 (τρεις) διανυκτερεύσεις με πρωινό, ασφάλεια αστικής ευθύνης και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, αρχηγό-συνοδό τους γραφείου, δωρεάν οι συνοδοί καθηγητές, δημοτικοί φόροι 1,5€ ανά άτομο την ημέρα, για τους μαθητές διατίθενται τρίκλινα, δίκλινα ή τετράκλινα ανάλογα με τη διαθεσιμότητα των ξενοδοχείων και μονόκλινα για τους καθηγητές.

Η επιτροπή επέλεξε ως πιο συμφέρουσα τη προσφορά του πρακτορείου HERMES TOURS D. FOTOPOULOS & Co στο INIOHOS HOTEL 3* και επειδή πληρεί τις προϋποθέσεις ασφαλούς μετακίνησης για τους μαθητές.

Γι’ αυτό συντάχθηκε και υπογράφεται η παραπάνω πράξη.