Τέλος Σχολικής Χρονιάς……τέλος Let’s Dance..

DSC_0961Σήμερα 10-5-16 στην πολλαπλή αίθουσα δραστηριοτήτων πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση προγραμμάτων του σχολείου για το σχολικό έτος 2015 – 2016.

Οι χορευτικές ομάδες της ομάδας Let’ s Dance – A.O.C. παρουσίασαν power point με τις δράσεις όλης της χρονιάς και ένα σύνολο χορευτικών δράσεων από παραδοσιακούς και μοντέρνους χορούς.

Παραδοσιακούς χορούς εμπνευσμένους από την μικρά Ασία αποδεικνύουν ότι η νέα γενιά ξέρει, θέλει και επιθυμεί να μην ξεχνά την ιστορία.

Μοντέρνοι χοροί εμπνευσμένοι από το ξένο ρεπερτόριο αποδεικνύει ότι τα παιδιά πάντα είναι soc-in!!

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά του προγράμματος  που απλόχερα βοήθησαν το σχολείο τους με τις χορευτικές τους ικανότητες . Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τα κορίτσια της Γ’ Γυμνασίου που ανελλιπώς συμμετείχαν για δύο χρόνια χαρίζοντας σπουδαία χορευτικά δρώμενα. Ευχόμαστε καλό Λύκειο..

Επίσης παρουσιάστηκε power point για το πολιτιστικό πρόγραμμα ” Ομάδα Φωτογραφίας” με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Βαλάση Νικόλαο και ειδικό συνεργάτη τον κ. Αναστασιάδη Θεοχάρη.

Συγχαρητήρια και στον μαθητή Τσίτσιο Φίλιππο για την ικανοτητά του στο παιχνίδι Ντιάμπολο.

Παιδιά που συμμετείχαν στο πρόγραμμα Let’ s Dance- A.O.C.:

• Πολυχρονίδου Βάνια Γ4, Ζήκου Νεφέλη Γ2, Χατζηευαγγέλου Κυριακή Α3, Μαρκίδη Ειρήνη Α3, Τσιομλεκίδου Χρύσα Γ1, Ανδρικοπούλου Δέσποινα Γ1, Γαλάνη Στέλλα Γ1, Μπηλιώνη Κωνσταντίνα Γ3, Γιοβανούδη Μαρία Γ1, Ευθυμιάδου Χριστίνα Γ1, Καραμιχάλη Εύη Α3, Καραμιχάλη Χριστίνα Γ1, Αυλωνίτη Δήμητρα Γ1, Φλωρίδου Αναστασία Α5, Ανδρεάδη Άρτεμις Α1, Αυγητίδης Γεράσιμος Α1, Τόκας Ευάγγελος Α3, Παλακίδου Αναστασία Β4, Μουρβετίδου Ιωάννα Β4, Ουσταμπασίδου Φωτεινή Β4.
  • Φωτογραφίες….