Σχολικοί Αγώνες Αθλοπαιδείας Καλαθοσφαίρισης Γυμνασίων Ν. Έβρου- Αγόρια

IMG_20160406_085014Στις 6/4/16 πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” οι σχολικοί αγώνες καλαθοσφαίρισης Γυμνασίων Ν. Έβρου. Συμμετείχαν 6 σχολεία (Γυμνάσια): 1ο,20,30,40,50 και Γυμνάσιο Φερών. Οι αγώνες έγιναν στο πλαίσιο της συμμετοχής , και του “ευ αγωνίζεσθαι”.

Το σχολείο μας νίκησε το 4ο Γυμνάσιο 29-21 και  έχασε από το γυμνάσιο Φερών 34-20 και δεν κατάφερε να περάσει στον τελικό. Κατέλαβε την τρίτη θέση σύμφωνα με την βαθμολογία και την διαφορά καλαθιών.

Συγχαρητήρια στα παιδιά που έλαβαν μέρος στους αγώνες. Συγχαρητήρια στο γραφείο Φυσικής Αγωγής για την άρτια διοργάνωση. Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στον σύλλογο καλαθοσφαίρισης ”Ολυμπιάδα” για την σπουδαία βοήθεια στην γραμματεία και στην διαιτησία.

Φωτογραφίες: