Παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων – “Οδός Θεάτρου”

Στις 15/5/2017 στον πανέμορφο τόπο του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας στον πλατανότοπο Μαΐστρου, παρουσιάστηκαν τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων των Γυμνασίων της πόλης μας. Ένας θεσμός με τον οποίο τα σχολεία αναδεικνύουν τις δραστηριότητες τους σε δράσεις με στόχο βιωματικό. Μέσα από τα προγράμματα επεξεργάζονται, ερευνούν, συνθέτουν, παίζουν, καλλιεργούν ιδέες οι οποίες υλοποιούνται από τους μαθητές.

Η θεατρική ομάδα του σχολείου “Οδός Θεάτρου”, παρουσίασε μια μίνι πράξη από το θεατρικό έργο “Θυμάμαι σχολικά…” με την επωνυμία “Σύγχρονο σχολείο 2030”. Η ίδια ομάδα παρουσίασε χορευτικό με υπόκρουση των Pink Floyd με το τραγούδι Another brick in the wall, από τον ομώνυμο δίσκο “The Wall”.

Μέλη της θεατρικής ομάδας: Ζαζοπούλου Ιωάννα, Κωτσοκάλη Ντανιέλα, Μουρβετίδου Ιωάννα, Παλακίδου Αναστασία, Παπαδημητρίου Δήμητρα, Παρασχάκη Βάσω, Παύλου Μαρία, Χριστακάκη Αναστασία, Ραπτόπουλος Δημήτρης. Υπεύθυνος καθηγητής: Αγιαννιτόπουλος Αλέξιος.