ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΛΜΥΡΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙΜΗΤΙΚΩΝ ΔΙΑΚΡΙΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛ. ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Μαρ 201821

Οι διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες του 2ου Γυμνασίου Αλμυρού στους Διαγωνισμούς Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ» και «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» με τις καθηγήτριες Μαθηματικών κυρίες Σούφαρη Αθανασία και Παπαδοπούλου Βέτα.

Την Κυριακή 18 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε στις 11.00 π.μ. στο Αμφιθέατρο Κορδάτος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας η τελετή απονομής βραβείων και τιμητικών διακρίσεων από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στους μαθητές και μαθήτριες που διακρίθηκαν στην πρώτη φάση του διαγωνισμού «Ο ΘΑΛΗΣ» όσο και στη δεύτερη «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ».

Οι μαθητές και μαθήτριες του 2ου Γυμνασίου Αλμυρού που διακρίθηκαν είναι οι παρακάτω:

Παληοδήμος Κων/νος Α΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ», «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»)

Φιλοθόδωρος Χρήστος Α΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ», «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»)

Μπέλλου Ανθίππη Α΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Κονδραφούρη Δέσποινα Α΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Λίτσκας Εμμανουήλ Α΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Αρβανίτης Παύλος Β΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Καραγεώργου Αλεξάνδρα Β΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Λυπημένου Ιωάννα Β΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Μπισμπιγιάννη Ευαγγελία Γ΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Ζγουλέτας Ιωάννης Γ΄ Τάξη («ΘΑΛΗΣ»)

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τους ανωτέρω μαθητές και μαθήτριες, καθώς και τις καθηγήτριες Μαθηματικών κυρίες Αθανασία Σούφαρη και Παπαδοπούλου Βέτα για την πολύτιμη συμβολή τους.