Κυκλοφοριακό πρόβλημα στο κέντρο της Κυψέλης.

Για  πολλοστή φορά  οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων  των σχολείων  της Κυψέλης προσπαθούν να βελτιώσουν  τις κυκλοφοριακές συνθήκες  στους  κεντρικούς  δρόμους  της Κοινότητας τις ώρες προσέλευσης  και αποχώρησης  των μαθητών.  Η κατάσταση επιδεινώνεται τις βροχερές ημέρες οπότε αυξάνεται και ο αριθμός  των οχημάτων καθώς  και από τη μη συνεργασία κάποιων οδηγών.

Ακολουθεί  η σχετική ανακοίνωση.

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΥΨΕΛΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΥΨΕΛΗΣ

Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων

Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε ότι μετά από συνέλευση των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Κυψέλης και του 2ου Γυμνασίου Αίγινας με το Δήμαρχο Αίγινας και την Πρόεδρο της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Εκπαίδευσης, συζητήθηκε το κυκλοφοριακό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά στους δρόμους γύρω από τα σχολεία. Στη συνάντηση αυτή προτάθηκε από το Δήμαρχο Αίγινας να μονοδρομηθεί ο δρόμος Γ. Λυκούρη, όπου διέρχεται μπροστά από το Γυμνάσιο. Με τον τρόπο αυτό θα εξασφαλιστεί η ασφαλής προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού και του 2ου Γυμνασίου τις εξής ώρες: από τις 8.00 έως τις 8.30 το πρωί και από τις 13.00 έως τις 14.00.