Καλημέρα.

Ενημερώνουμε τους γονείς των μαθητών του Γ1 και Γ2 τμήματος του σχολείου μας για τα εξής:

Την Τρίτη 6 Απριλίου 2021 στα πλαίσια των δράσεων του 2ου Γυμνασίου, θα παρακολουθήσουν οι μαθητές μας το διαδικτυακό πρόγραμμα του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δραπετσώνας με γενικό τίτλο Ζώντας σε μια βιώσιμη πόλη: Από τα δικαιώματα στους 17 στόχους της Βιωματικής Ανάπτυξης του ΟΗΕ»

Το πρόγραμμα απευθυνόταν στους μαθητές των προγραμμάτων περιβαλλοντικής που συμμετέχουν φέτος στο σχολείο. Λόγω όμως της δυνατότητας που μας παρέχει το διαδίκτυο θεωρήσαμε καλό να το παρακολουθήσουν όλοι οι μαθητές.

Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει κανονικά από την 1 ώρα με τα οριζόμενα διαλείμματα έως  και την 4η ώρα.

Ο σύνδεσμος που θα μπούνε οι μαθητές είναι της κ. Παυλάκου  …..

Η ηλεκτρονική τάξη θα είναι ανοιχτή από 08:20

Καλό θα ήταν οι μαθητές να αποφύγουν την σύνδεση από τα κινητά τους τηλέφωνα και να μπούνε από τον υπολογιστή.

(θα υπάρχουν κουϊζ και διάφορα παιχνίδια και δραστηριότητες)