Συμμετοχή του σχολείου μας στις χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του δήμου.

Παραμονές Χριστουγέννων, στις 23 Δεκεμβρίου 2018, το 2ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου Αγίας Παρασκευής.
Συγκεκριμένα, μαθητές της Β’ τάξης, συνοδευόμενοι από τους γονείς τους και την υπεύθυνη καθηγήτριά τους, φιλόλογο κα Αλεξάνδρα Δ. Παπαγεωργίου, πλαισίωσαν με χορευτικά δρώμενα το Χριστουγεννιάτικο party του διεθνώς βραβευμένου ραδιοφωνικού παραγωγού Νίκου Γκαραβέλα, μετά από πρόσκληση του ίδιου, η οποία ακολούθησε προηγούμενη επίσκεψή του στο σχολείο. Η παρουσία του στο χώρο του αμφιθεάτρου του σχολείου είχε ενθουσιάσει γονείς και μαθητές και είχε στεφθεί με επιτυχία, όπως και η χριστουγεννιάτικη σχολική γιορτή που ακολούθησε. Παρουσία του Δημάρχου Αγίας Παρασκευής, των γονέων και των συμμαθητών τους, οι μαθητές το χάρηκαν ιδιαίτερα και δημιούργησαν ευχάριστη ατμόσφαιρα, συμβάλλοντας με το δικό τους μοναδικό τρόπο στη ”διάχυση της σχολικής ζωής στην κοινωνία”.

Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου
Καθηγήτρια Φιλόλογος