Συμμετοχή στο 2ο Μαθητικό Συνέδριο

Ιδιαίτερα επιτυχημένη υπήρξε και φέτος η συμμετοχή του σχολείου μας στο 2ο Μαθητικό Συνέδριο Καρδίτσας. Οι τέσσερις παρουσιάσεις των μαθητών μας κέρδισαν το ενδιαφέρον και το χειροκρότημα του κοινού. Πιο συγκεκριμένα, το σχολείο μας συμμετείχε με τις εξής εργασίες:

• «Η συμμετρία στη φύση» (βίντεο παρουσίασης)

• Εισηγητές: Διακουμακος Γ., Παναγιωτής Κων., Πιλάτος Ά., Χουλιάρας Κων. (τμ. ΓΟΔ)
    • Υπεύθυνοι καθηγητές: Ρεντζελά Ευ.ΠΕ03, Γκαραγκούνης Αθ. ΠΕ03
  • «Λίμνη Πλαστήρα: Το δώρο της φύσης του ανθρώπου στο θεσσαλικό Κάμπο» (παρουσίαση)

• Εισηγήτριες: Γκαζούνη Β., Μπανάσιου Ελ., Νταρακλίτση Αν. (τμ. ΒΓ1), Πάτα Μ. (τμ. ΒΓ2)
    • Υπεύθυνες καθηγήτριες: Θάνου Μαρία ΠΕ88.01, Ζερβουδάκη Αν. ΠΕ88.04
  • «Μίλα μου για την τέχνη!!!»  (παρουσίαση)

• Εισηγητές/τριες: Κουρέλας Θ., Νοβακούδης Ν. (τμ. ΒΠ1), Σαξώνης Ευθ., Πατσιαούρας Α. (τμ. ΒΠ2), Παλάντζας Χρ. (τμ. Α3), Βασιάκου Κων. (τμ Α1)
    • Υπεύθυνες καθηγήτριες: Οικονόμου Σ. ΠΕ86, Μπασιακούρα Αρ. ΠΕ86
  • «Ο καραγκιοζης πάει ΕΠΑΛ» (βίντεο)

• Εισηγητές/τριες: Βασιάκου Κων., Δημησιάνος Ι., Αντωνόπουλος Χρ., Καλλίνικος Π. (τμ Α1), Κουκουλέτσος Ι., Πουρδαλάς Κων. (τμ Α3)
    • Υπεύθυνες καθηγήτριες: Οικονόμου Σ. ΠΕ86, Πάσχου Αικ. ΠΕ86