Διδακτική επίσκεψη του τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος στο “Θεοδωρίδειο Κέντρο Ορίζοντες”

Στις 9 Μαΐου 2019, μαθητές των ειδικοτήτων Τεχνικός Ζωικής Παραγωγής και Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος, στο πλαίσιο του μαθήματος Αρχές Βιολογικής Γεωργίας, πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο “Θεοδωρίδειο Κέντρο Ορίζοντες” στην Καρδίτσα. Οι μαθητές συνοδεία των καθηγητών Αργύρη Χρήστου, Κάλφα Σουλτάνας και Κρανίτσα Αποστόλου προσέφεραν στο Κέντρο φυτά που οι ίδιοι καλλιέργησαν στο χώρο του Εργαστηριακού Κέντρου Καρδίτσας.  Στη συνέχεια οι μαθητές του τομέα φύτεψαν τα φυτά στο θερμοκήπιο του Κέντρου Ορίζοντες σε συνεργασία με τα παιδιά του Κέντρου.