Ενημερωτική Εγκύκλιο για τους υποψηφίους των ΕΠΑ.Λ. σχετικά με το νέο σύστημα εισαγωγής μέσω πανελλαδικών εξετάσεων στα Α.Ε.Ι. και τις Σχολές των συναρμόδιων Υπουργείων

Για την εισαγωγή μέσω πανελλαδικών εξετάσεων στα Α.Ε.Ι. και τις Σχολές των συναρμόδιων Υπουργείων (Α.Σ.Τ.Ε. του Υπουργείου Τουρισμού, στις Α.Ε.Ν., σχολές των Α.Σ.Σ.Υ., σχολή Αστυφυλάκων της Αστυνομικής Ακαδημίας, σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, Σχολή Λιμενοφυλάκων του Λιμενικού) με το νέο σύστημα εισαγωγής ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας δείτε την ενημερωτική Εγκύκλιο και τα σχετικά ΦΕΚ.

Εγκύκλιος με θέμα “Ενημέρωση υποψηφίων για εισαγωγή στα Α.Ε.Ι. και τις Σχολές συναρμόδιων Υπουργείων (στρατιωτικές σχολές, Αστυνομίας, κλπ.) μέσω Πανελλαδικών εξετάσεων ΕΠΑ.Λ.”

ΦΕΚ 774/26-2-21

ΦΕΚ 1930/13-5-21