Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΕΛΟΥ ΒΟΧΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΕ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ!

ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΒΕΛΟΥ-ΒΟΧΑΣ                                                                    12/6/2020
Γραφείο Δημάρχου
Τηλέφωνο: 2741 3 60520
Προς: 2ο Δημοτικό Σχολείο &
3ο Νηπιαγωγείο Ζευγολατιού

Θέμα: Συγχαρητήρια επιστολή

Θα ήθελα να συγχαρώ όλους όσους συνέβαλαν σε αυτή την μεγάλη επιτυχία του σχολείου μας και γέμισαν με χαρά και υπερηφάνεια όλους μας.
Μια διάκριση ιδιαίτερα σημαντική τόσο για την ουσία του έργου , όσο και τον συμβολισμό της. Τιμά όλους τους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν σε αυτή την επιτυχία.
Έχοντας γνώση των δυσκολιών και των ιδιαιτεροτήτων που καθημερινά έχετε να αντιμετωπίσετε με μοναδικό στόχο να εξελίξετε τους μαθητές σας, αναδείξατε τον ρόλο του δασκάλου , που εμπνέει και οδηγεί σε άλλα μονοπάτια τα παιδιά του. Η αξιέπαινη προσπάθειά σας, να γνωρίζετε, πως εκτιμάται από όλους εμάς.
Σας ευχαριστούμε για το έργο σας, την προσφορά σας στα παιδιά μας, στην κοινωνία μας. Μας κάνατε υπερήφανους!
Το ίδιο και τους μαθητές σας, θεωρώ, που γεύθηκαν τους καρπούς μιας προσπάθειας με την πρώτη τους επιβράβευση σε αυτή την ζωή!
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΑΝΝΙΒΑΣ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΣ