Αρχική » Πρόγραμμα της Σύγχρονης Βιβλιοθήκης του σχολείου μας «Ο συγγραφέας του μήνα» (2022-2023)

ΣΤΟΦΟΡΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ - Εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ - Ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο - Βιβλια για όλους

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, στα πλαίσια της συνεργασίας μας,  σας  ενημερώνουμε  ότι:
Την  Πέμπτη 29/9/2022 και ώρα 10:00-12:30 μ.μ. θα επισκεφτεί το σχολείο μας

(στα πλαίσια του φετινού προγράμματος της Βιβλιοθήκης «Ο συγγραφέας του μήνα»)

ο συγγραφέας-δημοσιογράφος κ. Στοφόρος Κώστας  και θα συνομιλήσει  με τους μαθητές της Δ΄ και Ε΄ τάξης, μέσα από τα βιβλία του  και  πάνω σε θέματα δημιουργικής γραφής  ενώ παράλληλα θα κάνει αισθητή την παρουσία του ως συγγραφέα και στις υπόλοιπες τάξεις του σχολείου.

Πιστεύουμε ότι η επαφή των μαθητών μας με το «βιβλίο» και με το συγγραφέα αποτελεί ένα ακόμη λιθαράκι στην ανάπτυξη της κρίσης τους και της ολόπλευρης προσωπικότητάς τους.

Σας υπενθυμίζουμε  πως θέματα, εκδηλώσεις, παρουσιάσεις, φωτογραφικό υλικό ανάλογο με το  Φετινό Πρόγραμμα της Βιβλιοθήκης

“Ο συγγραφέας του Μήνα”, θα μπορείτε να δείτε στο “ΜΕΝΟΥ” του blog του σχολείου μας και συγκεκριμένα στην κατηγορία “ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ”.