Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινάει η επαναλειτουργία των Δημοτικών Σχολείων τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 έως 26 Ιουνίου 2020. Το Σχολείο μας έχει λάβει όλα τα μέτρα που αναφέρονται στις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υπουργείου Παιδείας για την αντιμετώπιση της διασποράς του Covid-19.

Σας πληροφορούμε πως το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει, καθώς επίσης και το κυλικείο του Σχολείου θα παραμείνει κλειστό μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους. Γι’ αυτό το λόγο οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους απαραίτητα 1 μπουκάλι νερό και κάτι για φαγητό. Επίσης παρακαλούμε τα παιδιά αν είναι δυνατόν να έχουν μαζί τους το δικό τους αντισηπτικό και αντισηπτικά μαντηλάκια.

Τέλος, επειδή ο αριθμός των μαθητών είναι μεγάλος, κάθε τμήμα θα χωριστεί στη μέση σε δύο ομάδες και οι μαθητές θα έρχονται μέρα παρά μέρα.  Δηλαδή, την πρώτη εβδομάδα η α΄ομάδα θα έρθει ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και η β’ ομάδα ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ. Τη δεύτερη εβδομάδα οι ομάδες θα παρουσιαστούν αντίστροφα.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα θα τηρηθεί όπως ίσχυε πριν το κλείσιμο των σχολείων.

Επισυνάπτουμε ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ για τους γονείς και τους μαθητές από τον ΕΟΔΥ.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ