Αγαπητοί  γονείς και κηδεμόνες  που τα παιδιά σας γεννήθηκαν από 1-1-2014 έως  και 31-12-2014,  σας ενημερώνουμε ότι:

Οι εγγραφές αρχίζουν από 15 Μαΐου και λήγουν στις 29 Μαΐου 2020.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή στην

Α΄ Τάξη είναι:

•    Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου
  •    Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ). Έντυπο θα σας δοθεί από το σχολείο.Μπορείτε να το εκτυπώσετε πατώντας εδώ.
  •    Επίδειξη του Βιβλιαρίου  Υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν  τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  •    Λογαριασμός ΔΕΗ ή αντίγραφο εκκαθαριστικού φορολογικού σημειώματος,  που  προκύπτει  η διεύθυνση  κατοικίας του μαθητή.
  •    Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.
  • Οι εγγραφές των αλλοδαπών μαθητών μπορούν να γίνουν με προσκόμιση ληξιαρχικής πράξης γέννησης. Tα δικαιολογητικά εγγραφής των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή στο ολοήμερο τμήμα είναι:

•    Αίτηση –Δήλωση γονέα
  •  Βεβαίωση εργασίας ή ανεργίας και των δύο γονέων

(Οι εγγραφές στο Ολοήμερο τμήμα γίνονται τις ίδιες ημερομηνίες που πραγματοποιούνται οι εγγραφές για την Α΄ τάξη)

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά από 10:00΄ έως 12:00΄ στο γραφείο του σχολείου.

Παρακαλούμε να προσέρχεστε στο σχολείο λαμβάνοντας όλα τα σχετικά μέτρα προφύλαξης σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ(μάσκα,γάντια) και να τηρούνται οι αποστάσεις ασφαλείας ανάμεσα στους γονείς.

Θήβα, 14 Μαΐου 2020

Η Διευθύντρια του Σχολείου