ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΗΣ

Απρ 202425

22/04/2024 🦚Παγκόσμια ημέρα της Γης σήμερα, χτες και αύριο!!Το σχολείο μας γιόρτασε την Παγκόσμια ημέρα της Γης με πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού των Αγγλικών και των μαθητών της Ε’ τάξης που έφτιαξαν κατασκευές και παιχνίδια από ανακυκλώσιμα υλικά ,έγιναν παρουσιαστές ειδήσεων για την προστασία του περιβάλλοντος ,έφτιαξαν αφίσες με θέμα : « Μείωσε ,επαναχρησιμοποίησε, ανακύκλωσε».Όλοι οι μαθητές συμμετείχαν με μεγάλη χαρά στη μικρή αυτή γιορτή που ξεκίνησε χτες και θα συνεχιστεί μέχρι την Παρασκευή!!Μπράβο σε όλους!

ΗΜΕΡΑ ΓΗς 6 ΗΜΕΡΑ ΓΗς 7 ΗΜΕΡΑ ΓΗς 2 ΗΜΕΡΑ ΓΗς 3 ΗΜΕΡΑ ΓΗς 4 ΗΜΕΡΑ ΓΗς 5 ΗΜΕΡΑ ΓΗΣημερα γησ 9ημερα γησ 10

Τα σχόλια είναι κλειστά.

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΑΤΩΝ

Φωτογραφίες από τους χώρους του σχολείου μας

Χάρτης και πλήρη στοιχεία του σχολείου

Σαν σήμερα

21/10/1918: Πραγματοποιείται το πρώτο εργατικό συνέδριο στην Ελλάδα, στο φουαγιέ του «Βασιλικού Θεάτρου» στην Αθήνα.