Υπόθεση της Αστυνομίας

15 Νοεμβρίου 2010 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣ

«Δεν κλέψαμε εμείς τα μήλα...».

Ένας επιθεωρητής πηγαίνει στο καλύτερο σχολείο της χώρας, μπαίνει σε μια τάξη και ρωτά τα παιδιά: «Ποιος έκλεψε τα μήλα των Εσπερίδων;». «Όχι εμείς!!!», απαντούν με ένα στόμα τα παιδιά. Και ο δάσκαλος συμπληρώνει: «Κύριε επιθεωρητά, δε γίνονται τέτοια πράγματα στο Σχολείο μας!». Ο επιθεωρητής εντελώς απογοητευμένος γράφει στο Υπουργείο Παιδείας: «Επισκέφτηκα το καλύτερο σχολείο της χώρας και στην ερώτησή μου «ποιος έκλεψε τα μήλα των Εσπερίδων» δεν ήξερε κανένα παιδί να μου απαντήσει. Και το χειρότερο, δεν ήξερε ούτε ο δάσκαλος!!!». Και το Υπουργείο Παιδείας του απαντά: «Κύριε επιθεωρητά, εσείς να κοιτάζετε τη δουλειά σας! Αυτή είναι δουλειά της Αστυνομίας».

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  ΣΧΟΛΙΚΑ & ΜΑΘΗΤΙΚΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ .