2017-11-02 13.47.55

γράφουν οι Βασίλης Κουτσός και Θάνος Βασιλούδης

Στις 3 Οκτωβρίου είναι η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού. Αλλά το σχολείο μας έκανε τα αθλήματα αυτά στις 7 Οκτωβρίου, μέρα Παρασκευή λόγω του καιρού.

Η δύο μεγαλύτερες τάξεις ξεκίνησαν με βόλεϊ στην αυλή του σχολείου.Οι υπόλοιπες τάξεις εκείνη την ώρα έκαναν χορό. Γνώρισαν τις κλακέτες με την κυρία Νίκη Κρίτσλοου, χορεύτρια/χορογράφο και ιδιοκτήτρια της σχολής Dance Studio. Η Δ΄ τάξη αντίθετα ζωγράφιζε ενα πανό με όλα τα αθλήματα.

Μετά απο το βόλει η ΣΤ και η Ε γνωρίστηκαν με τη σαλσα (χορός Latin που χορεύεται από ζευγάρια σε κύκλο) με τη δασκάλα χορών Latin κυρία Ματίνα Καραλάκου.

Μετά από όλα αυτά παραταχτήκαμε έξω ανά τάξεις για να πάμε στο γήπεδο του χωριού. Μολις φτάσαμε εκεί όλες οι τάξεις χωρίστηκαν και άρχισαν να κάνουν πολλά και διαφορετικά αθλήματα.

Διασκεδάσαμε όλοι πολύ, αλλά δεν έλειψε και ο ανταγωνισμός από αυτή τη μέρα κυρίως από τους μικρότερους μαθητές που ήθελαν να κερδίσουν!

Τέλος πάντων, αυτή η μέρα ήταν υπέροχη και ήταν το πρώτο δείγμα γα το πώς θα είναι η υπόλοιπη χρονιά!!!