P1080268 (φίλτρο)

Με μεγάλη χαρά το σχολείο μας υποδέχτηκε και πάλι παλιούς και νέους μαθητές και τους γονείς τους για να κυρήξουμε μαζί την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Με ανυπομονησία και ενθουσιασμό ξαναβρεθήκαμε στις γνωστές μας θέσεις δίπλα σε αγαπημένα μας πρόσωπα μετά από τη ζεστή ξεκούραση του καλοκαιριού, με γεμάτες μπαταρίες και έτοιμοι να εξερευνήσουμε ξανά μαζί τη γνώση. Στην αγκαλιά του όμορφου σχολείου μας, παρακολουθήσαμε με προσοχή τα λόγια του ιερέα και τη διδακτική του ιστορία, ανταλλάξαμε εμπειρίες και καλοκαιρινές αναμνήσεις, γνωρίσαμε τις καινούριες μας αίθουσες και καλωσορίσαμε τη νέα γενιά μαθητών της Α΄ που πρωτοπερπάτησε στους διαδρόμους και πρωτοκάθισε στα θρανία. Μαζί με τη χαρά της επανασύνδεσης, όμως, θυμηθήκαμε και τους κανόνες που μας βοηθούν να συνυπάρξουμε και να συνεργαστούμε και κρατούν το σχολείο μας καθαρό και όμορφο.

P1080266 P1080275

Μαζί μας στον αγιασμό ήταν και ο αντιδήμαρχος Σαββάκης Αριστείδης, και τα μέλη του τοπικού συμβουλίου Γεωργαλής Χρήστος και Σιούρας Θανάσης που μοιράστηκαν μαζί μας τη χαρά και την περηφάνια που μας δημιουργεί αυτό το σχολείο και τα όσα καταφέρνουμε εδώ όλοι μαζί χρόνο με το χρόνο.

Ελάτε λοιπόν! Το ταξίδι μας ξεκίνησε. Πόσο μακριά θα φτάσουμε άραγε φέτος;