Οι μαθητές του σχολείου μας δε χάνουν ευκαιρία για να δείξουν τα αισθήματα φιλανθρωπίας που τους διακατέχουν όλο το χρόνο. Ακόμη περισσότερο τώρα που πλησιάζει η μεγάλη γιορτή της αγάπης και της συμπόνιας.

Παρ’ όλη την ευχάριστη αναστάτωση που έχει προκαλέσει η πολυαναμενόμενη μετακόμιση στο καινούριο μας κτίριο (η οποία μόλις ολοκληρώθηκε και η χαρά όλων μας δεν περιγράφεται!) οι μαθητές μας βρήκαν χρόνο να διαθέσουν για να προσφέρουν σε όσους το έχουν πραγματικά ανάγκη:

• συγκεντρώνοντας τρόφιμα μακράς διαρκείας που θα προσφερθούν σε οικογένειες που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για να λάβουν βοήθεια από άλλες πηγές αλλά τα έχουν πραγματικά ανάγκη
  • συμβάλλοντας με το ποσό των 35 ευρώ από το ταμείο της ΣΤ΄ Τάξης στον Τηλεμαραθώνιο Αγάπης 2013 της Unicef που διεξήχθη στη Δημόσια Τηλεόραση τη Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου
  • συνεχίζοντας τη συλλογή πλαστικών πωμάτων ενώ βρίσκεται σε εξέλιξη η διαδικασία επιλογής συμπολίτη μας που θα δεχτεί το ένα από τα αναπηρικά αμαξίδια που εξασφαλίσαμε
  • συμβάλλοντας στον αγώνα του συλλόγου γονέων παιδιών με νεοπλασματικές ασθένειες “Φλόγα”

Δηλώνουμε απερίφραστα αιώνια υπερήφανοι για τους μαθητές που έχουμε την τύχη να πηγαίνουν στο σχολείο μας. Συγχαρητήρια παιδιά! Συνεχίστε να μας διδάσκετε με το παράδειγμά σας!