Τα ταξίδια στο χρόνο ξεσηκώνουν τη φαντασία και σε κανουν να ονειρεύεσαι!!! Στο μάθημα της γλώσσας είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε για φανταστικά ταξίδια και αποφασίσαμε να κάνουμε μια έρευνα στο σχολειό μας. Στην έρευνά μας πήραν μέρος μαθητές και δάσκαλοι του σχολείου μας. Οι ερωτήσεις μας ήταν μία για τα παιδιά και 2 για τους ενήλικες
Όλοι έπρεπε να απαντήσουν στην ερώτηση “Αν είχες μια χρονομηχανή σε ποια εποχή θα ήθελες να ταξιδέψεις;”
Οι περισσότεροι διάλεξαν την εποχή των δεινοσαύρων και το ταξίδι στο μέλλον ενώ αρκετοί επέλεξαν την αρχαία Ελλάδα και τα χρόνια του Βυζαντίου.
Στους μεγάλους κάναμε μία ακόμη ερώτηση. Ρωτήσαμε αν θα άλλαζαν κάτι από τις επιλογές τους αν ταξίδευαν στο παρελθόν. Τελικά σε σύνολο 11 εκαπιδευτικών που απάντησαν οι 8 απάντησαν πως δεν θα άλλαζαν τίποτα από τις επιλογές τους ενώ οι 3 είπαν πως κάτι θα άλλαζαν.