γράφουν η Βέρα Μαστρογιάννη και η Χαρούλα Γούσια

Την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου επισκέφτηκε το σχολείο μας η μητέρα ενος συμμαθητή μας, του Άγγελου, η οποία θα μας βοηθούσε να φτιάξουμε κατασκευές για το Bazaar του σχολείου. Μας είχε φέρει κομμάτια ξύλου στα οποία είχε σχεδιάσει περιγράμματα από Χριστουγεννιάτικες ζωγραφιές. Εμείς το  μόνο που έπρεπε να κάνουμε ήταν να ζωγραφίσουμε με τα χρώματα που έπρεπε μέσα από τα περιγράμματα.

Καλλιτέχνες εν δράσει!

Κάναμε πολλή ώρα να τα φτιάξουμε, αλλά το αποτέλεσμα ήταν τέλειο! Τα ξύλα αυτά, μαζί με κάποιες άλλες κατασκευές θα διατεθούν στο Χριστουγεννιάτικο Bazaar του σχολείου μας το οποίο θα ξεκινήσει την Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου. Όλες οι τάξεις βοήθησαν φτιάχνοντας κατασκευές και Χριστουγεννιάτικα γλυκά. Ήμασταν όλοι πολύ χαρούμενοι και περάσαμε καλά.

ΥΓ. Για τις δημιουργίες μας αυτές έγραψε μια δημοσίευση και ο Σύλλογος Γονέων στη σελίδα τους στο Facebook, την οποία μπορείτε να διαβάσετε εδώ καθώς και να δείτε περισσότερες φωτογραφίες από το αποτέλεσμα!

1 σχόλιο