myschool

Mε τις γνώσεις που απέκτησαν στο πρώτο κεφάλαιο, τα παιδιά ζωγραφίζουν και περιγράφουν το σχολείο μας. Οι μικροί αγγλόφωνοι χρησιμοποιούν όλα τους τα εργαλεία και φτιάχνουν πραγματικά εντυπωσιακά posters με μεγάλα και σωστά κείμενα!

D Class – Project 1_My School

2 σχόλια

1. Μήπως αν τα παιδια ζωγραφίζουν τόσο ωραία, να τα βγαζαμε εναν περίπατο στο χωριο να διαλεξουν θεμα, να το ζωγραφίσουν και να κάνουμε μια εκθεση;

2. Πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα! Είναι αλήθεια ότι κρύβουμε πολλούς ταλαντούχους καλλιτέχνες στους τοίχους του σχολείου μας. Τα παιδιά έχουν ήδη ξεκινήσει τις καθιερωμένες εξερευνήσεις στα μονοπάτια του Πηλίου με την κα Ολυμπία Μακρή, την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής (βλ. δημοσίευση “Τα μονοπάτια του Πηλίου”). Είναι σίγουρο ότι θα εμπνευστούν από τα υπέροχα τοπία. Μπορούμε λοιπόν να ρίξουμε την ιδέα στο τραπέζι και… να απολαύσουμε το αποτέλεσμα!