γράφουν οι Σοφία Ψαρογιάννη, Θάνος Βασιλούδης, Βαγγέλης Καραλάκος

Στις 15 Μαρτίου 2018, εμείς όπως και πολλά άλλα σχολεία του Βόλου πήγαμε στους σχολικούς αγώνες μπάσκετ σε ένα φιλικό τουρνουά στο κλειστό στάδιο της Νέας Ιωνίας.

Το σχολείο μας είναι περήφανο και για τις δύο ομάδες που κατέβασε (αγοριών και κοριτσιων) οι οποίες κατάφεραν να πάρουν την πρώτη θέση.

Οι ομάδες ξεκίνησαν από την εκκλησία του Αγίου Αθανασίου στις 8:30 και κατευθύνθηκαν στο γήπεδο, με συνοδούς τον κ. Νίκο Σαρρή και την κ. Ολυμπια Μακρή.

Όλες οι ομάδες αγωνίστηκαν σκληρά και έδειξαν τον καλύτερο τους χαρακτήρα. Όλοι μας διασκέδασαμε και χάρηκαμε.

Οι ομάδα των κοριτσιών που αποτελούνταν από όλα τα κορίτσια της ΣΤ’ κατάφερε να κάνει 4/4 νίκες! Η ομάδα των αγοριων κατάφερε να κάνει 3 υπέροχες νίκες και μια ήττα.
Ήταν μια πολύ ωραία μέρα και συγχρόνως μια αξέχαστη εμπειρία που θα τη θυμόμαστε για πάντα!!!

Το αθλητικό σάιτ goalpost.gr έκανε δημοσίευσε ένα φωτογραφικό αφιέρωμα στην ημέρα που μπορείτε να διαβάσετε και να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Τα νέα ταλέντα του βολιώτικου μπάσκετ εν δράσει…