Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος οι μέρες που οδηγούν στη γιορτή της αγάπης χαρακτηρίζονται από ακόμη περισσότερες προσπάθειες να βοηθήσουμε ανθρώπους που το έχουν ανάγκη. Σε όλη τη διάρκεια του Δεκέμβρη, οι μαθητές και οι γονείς έφεραν στο σχολείο ό,τι μπορούσε ο καθένας προκειμένου να κάνουμε κκάποια Χριστούγεννα λιγότερο δύσκολα και περισσότερο γιορτινά.

2016-12-16 09.47.05

Σήμερα λοιπόν, η αποστολή είναι έτοιμη να ξεκινήσει! Τα τρόφιμα, τα φάρμακα και τα ρούχα έχουν συσκευαστεί και η αντιπροσωπεία μας ετοιμάζεται να τα παραδώσει και να γευτεί από πρώτο χέρι την απερίγραπτη χάρα του να δίνεις! Έτσι, εκπροσωπώντας τις τάξεις τους, ο Άγγελος, η Αναστασία, ο Πάρης, η Μαρία, ο Βασίλης, ο Γιώργος ο Νίκος και ο Βασίλης θα παραδώσουν αυτοπροσώπως όσα συγκεντρώσαμε στους ανθρώπους του Κοινωνικού Παντοπωλείου που θα φροντίσουν για τα υπόλοιπα.

Τα παιδιά που προσφέρουν γίνονται ενήλικες που συμπάσχουν, κατανοούν και στηρίζουν.  Ας ελπίσουμε ο κόσμος μας μια μέρα να έχει μόνο τέτοιους!