P1070509P1070513

Το ποδήλατό τους και το κράνος τους έφεραν σήμερα οι μαθητές του σχολείου μας μαζί τους και ο κ. Θανάσης Οικονόμου, ο Γυμναστής μας ο οποίος ξεκίνησε ένα πρόγραμμα ποδηλασίας με σκοπό τα παιδιά  να διδαχτούν πώς να οδηγούν με ασφάλεια, να αναγνωρίζουν τις πινακίδες οδικής κυκλοφορίας, να βελτιώσουν την ικανότητα ελέγχου στο ποδήλατο και να χρησιμοποιούν σωστά τις ταχύτητες,  να ρυθμίζουν/διορθώνουν το ποδήλατο τους και πολλές άλλες συναφείς δεξιότητες του αθλήματος… Οι μικροί ποδηλάτες την πρώτη κιόλας μέρα διέγραψαν με ενθουσιασμό και επιδεξιότητα τροχιές στο προαύλιο του σχολείου, υπακούοντας στη σήμανση και τους κανόνες οδικής κυκλοφορίας.

Καλή αρχή………

Υπάρχουν τέσσερα πράγματα που δεν μπορούμε να ανακτήσουμε. την πέτρα…..αφου ριχθεί! τη λέξη…..αφου ειπωθεί!… την ευκαιρία…..αφου χαθεί! το χρόνο…..αφου περάσει!