Την Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου στις 9 το πρωί το σχολείο υποδέχτηκε για άλλη μια φορά παλιούς και καινούριους μαθητές και τους γονείς τους.

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί άρχισαν από νωρίς να συγκεντρώνονται στο προαύλιο με μεγάλη χαρά που ξαναβρεθήκαμε στο γνώριμο και αγαπημένο χώρο του σχολείου μας. Ανταλλάξαμε καλοκαιρινές εμπειρίες, ευχές, αγκαλιές και χαμόγελα, γνωρίσαμε καινούριους φίλους και ακούσαμε με μεγάλη ανυπομονησία το πρώτο κουδούνι της νέας χρονιάς, μαζί μας και οι μικροί μαθητές του νηπιαγωγείου. Το κουδούνι αυτό ήταν ακόμα πιο ξεχωριστό, μια που είναι το πρώτο εναρκτήριο κουδούνι που ακούγεται στο καινούριο μας σχολείο που μας φιλοξενεί από πέρυσι τα Χριστούγεννα.

Παρακολουθήσαμε με προσήλωση την τελετή και αμέσως μετά οι μαθητές έτρεξαν να γνωριστούν με τις καινούριες τους αίθουσες και τα φετινά τους βιβλία. Οι περισσότερες τάξεις πέρασαν σε χέρια καινούριων δασκάλων, που ανυπομονούσαν όσο και τα παιδιά να γνωρίσουν την καινούρια τους ομάδα!

Αυτή η καινούρια σχολική χρονιά που μόλις ξεκίνησε, ας κυλήσει γεμάτη ενέργεια, όρεξη και δημιουργικότητα καθώς για άλλη μια φορά θα κάνουμε χέρι-χέρι το πιο όμορφο ταξίδι προς τη γνώση!

P1060786P1060777 P1060788 P1060783 P1060778