Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη (Σχ. Έτος 2019-2020)

Τη σχολική χρονιά 2019 – 2020 στην Α΄ τάξη του σχολείου μας θα φοιτήσουν μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν

από τη Δευτέρα 6 Μαΐου  μέχρι και τη Δευτέρα 20 Μαΐου 2019 μεταξύ των ωρών 08.30 έως και 16.00.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

α.Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.

Σας ενημερώνουμε ότι από το σχολικό έτος 2016-17 και εφεξής, για την εγγραφή των μαθητών στα Δημόσια Δημοτικά Σχολεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ. (Φ.6/498/57863/Δ1, 6-4-2016)

β.Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ.Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

δ.Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Λογαριασμός ΔΕΚΟ, Συμβόλαιο Ενοικίασης ή Αγοράς Κατοικίας, Έντυπο Ε1 Φορολογικής δήλωσης…)

ε.Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου (Αργότερα θα προσκομισθεί  το Πιστοποιητικό Φοίτησης)

στ.Αίτηση εγγραφής που συμπληρώνεται στο σχολείο.

Για την εγγραφή στο ολοήμερο(προσκομίζοντας τα σχετικά δικαιολογητικά),  πρέπει να εργάζονται και οι δύο γονείς ή να έχουν κάρτα ανεργίας.

Στην περίπτωση που δεν διευκολύνουν οι παραπάνω ώρες, λόγω υποχρεώσεων, μπορεί να γίνει εγγραφή σε μέρα και ώρα που θα κανονιστεί με ραντεβού με τον Διευθυντή του Σχολείου και εντός του σχολικού ωραρίου.Τηλέφωνο Σχολείου 2109811926

ΟΡΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Τα οικοδομικά τετράγωνα που περικλείονται από τις οδούς:

Βόρεια: Λεωφόρος Αμφιθέας

Δυτικά: Άρεως (ζυγοί αριθμοί)

Ανατολικά: Ρέμα Πικροδάφνης

Νότια: Λεωφόρος Ποσειδώνος