Γιορτή των Τριών Ιεραρχών.

Τους προστάτες μας, τους Τρεις Ιεράρχες γιορτάσαμε σήμερα στο Σχολείο μας. Το πρωί παρακολουθήσαμε τη Θεία Λειτουργία στον ενοριακό μας ναό της Αγίας Παρασκευής. Οι μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης μάλιστα συμμετείχαν ψάλοντας ύμνους στην ακολουθία της ευλογίας των άρτων. Στη συνέχεια ,όλοι μαζί παρακολουθήσαμε μικρό θεατρικό που παρουσίασαν οι μαθητές της Ε τάξης και βίντεο που αφορούσε στη ζωή και στο έργο των Τριών Ιεραρχών. Έπειτα τη σειρά είχαν οι βασιλόπιτες. Κάθε τάξη έκοψε τη δική της βασιλόπιτα, προσφορά κάποιας μητέρας  κι ο τυχερός του φλουριού είχε δώρο βιβλίο, προσφορά του Συλλόγου Γονέων.  Η μέρα μας συνεχίστηκε με επίκαιρες δραστηριότητες στις τάξεις. Ήταν μια γιορτινή ημέρα. Ευχαριστούμε τις μητέρες και το Σύλλογο γονέων για την συνεισφορά τους στο να γίνει η ημέρα μας γιορτινή.          Χρόνια μας πολλά! Και του χρόνου!