Συμμετοχή της χορωδίας του Σχολείου μας στη συνάντηση χορωδιών στη Ναύπακτο.

Την Παρασκευή 1 Ιουνίου 2018 η χορωδία του Σχολείου μας συμμετείχε στην προγραμματισμένη συνάντηση μαθητικών χορωδιών στη Ναύπακτο. Η εμφάνισή της ήταν άψογη . Παρουσιάστηκαν  τα τραγούδια : Όνειρο παιδιών, τα τζιτζίκια και χάρτινο καράβι. Το θερμό και παρατεταμένο χειροκρότημα του κοινού  επισφράγιζε την παρουσίαση κάθε τραγουδιού. Πολλά συγχαρητήρια σ’ όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στην εκδήλωση . Συγχαρητήρια επίσης στη μουσικό του σχολείου μας κ. Μαριάννα Τηλιγάδα  που δίδαξε τα τραγούδια  και διηύθυνε τη χορωδία, στην εκπαιδευτικό της τάξης ένταξης κ. Χριστιάνα Τσουμίτα αφενός για την συμμετοχή της στην προετοιμασία της χορωδίας και αφετέρου διότι συνόδευσε τη χορωδία παίζοντας κιθάρα  και τέλος στον μαθητή του Μουσικού Σχολείου Αγρινίου Παναγιώτη Ζαχαράκη που συνόδευσε επίσης “το μουσικό μας σχήμα”παίζοντας πιάνο και κιθάρα. Ευχόμαστε συνεχείς επιτυχίες στο Σχολείο μας.

Για να δείτε τη χορωδία μας πατήστε εδώ:https://www.youtube.com/watch?v=CVfos7AELl8&feature=youtu.be