ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ

Αγαπητοί γονείς, σας ευχόμαστε καλή εβδομάδα!

Θα θέλαμε  να σας ενημερώσουμε  ότι από αύριο Δευτέρα  ξεκινάει η Εξ αποστάσεως διδασκαλία για τους μαθητές του Δημοτικού στην ΕΡΤ.

Τα μαθήματα θα προβάλλονται καθημερινά στις 10.00 το πρωί από την ΕΡΤ2.

Τα μαθήματα των δύο πρώτων ημερών αφορούν τις μεγαλύτερες τάξεις του Δημοτικού και περιλαμβάνουν διδασκαλία Γλώσσας, Μαθηματικών, Φυσικών Επιστημών και Ιστορίας.

Το πρόγραμμα των δύο πρώτων ημερών

Δευτέρα 30 Μαρτίου

1. 1.      Επαναληπτικό μάθημα στη Γλώσσα Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξης(Εκπαιδευτικός: Γιώργος Ανδρίκος)
  2. Ιστορία Δ’ τάξης (Εκπαιδευτικός: Γιώργος Δάβος)
  3. Φυσική Ε’ τάξης(Εκπαιδευτικός: Ουρανία Γκικοπούλου)

Τρίτη 31 Μαρτίου

1. Μαθηματικά, Γ’ & Δ’ τάξης (Εκπαιδευτικός: Μίνα Τόδωρη)
  2. Μαθηματικά, Δ’ & Ε’ τάξης (Εκπαιδευτικός: Γιώργος Ανδρίκος)
  3. Φυσική Ε’ & ΣΤ’ τάξης

Χαιρετισμούς και φιλιά στα παιδιά!

Καλή δύναμη σε όλους!

Με εκτίμηση!

Οι εκπαιδευτικοί του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παναιτωλίου.