Απρ 15

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «DOODLES4GOOGLE” Ψηφίστε και αναδείξτε το Top doodle από κάθε ομάδα

Το έργο της μαθήτριας του σχολείου μας  Μαρίζας  Δελενίκα  (Γ1) επελέγη στα 60 καλύτερα doodles που ξεχώρισαν πανελλαδικά. Σας προσκαλούμε να ψηφίσετε το έργο της :
Η Σαντορίνη

ΜΑΡΙΑ-ΖΩΗ ΔΕΛΕΝΙΚΑ, 2ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης
Ομάδα I: 1η-3η δημοτικού
στην ηλεκτρονική  διεύθυνση:
από 15 Απριλίου έως 7 Μαΐου.
Με βάση τα αποτελέσματα της online ψηφοφορίας θα αναδειχθούν οι 4 εθνικοί φιναλίστ, ένας από κάθε ομάδα.
Ο νικητής του διαγωνισμού θα είναι ένας από τους τέσσερις εθνικούς φιναλίστ και θα εκλεγεί από την ομάδα της Google. Ο νικητής θα ανακοινωθεί κατά την τελετή απονομής των βραβείων τη Δευτέρα 13 Μαϊου 2013. Το νικητήριο doodle θα εμφανιστεί στην αρχική σελίδα της Google για 24 ώρες. (www.google.gr)
Το σχολείο του νικητή θα κερδίσει 30 Chromebook υπολογιστές με σκοπό να δημιουργήσει μια ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα στην οποία οι μαθητές θα μπορούν να ανακαλύπτουν τον κόσμο της τεχνολογίας.