Σχετικά με την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

25-3-2020

Αγαπητοί γονείς,

Χρόνια πολλά σε όλους!

Θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας αποφάσισε να χρησιμοποιήσει την πλατφόρμα e-me του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Θα υπάρξει ανακοίνωση με οδηγίες για τη σύνδεσή σας στην εν λόγω πλατφόρμα.

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας έχουν ήδη δημιουργήσει τις «τάξεις» τους και είναι έτοιμοι να «δεχτούν» τους/τις μαθητές/τριές τους.

Παρακαλούμε θερμά τους γονείς που δεν έχουν κάνει ακόμη την εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο  να το φροντίσουν άμεσα, ώστε να μπορέσει να ξεκινήσει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Τη στιγμή που αναρτάται αυτή η ανακοίνωση  έχουν εγγραφεί 221 μαθητές/τριες σε σύνολο  278.

Καλή δύναμη σε όλους και υπομονή μέχρι να ξεπεραστεί η δύσκολη κατάσταση που βιώνει ολόκληρος ο κόσμος αυτήν την περίοδο!

Η Δ/ντρια του Σχολείου