ΕΠΕΙΓΟΝ! ΕΓΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Δευτέρα, 23-3-2020

Αγαπητοί γονείς,

Ευχόμαστε να είστε όλοι καλά,

Καθώς θα ξεκινήσουν μαθήματα εξ αποστάσεως παρακαλούμε να συνδεθείτε στη σελίδα  https://register.sch.gr/students/  το συντομότερο δυνατό, και να κάνετε εγγραφή των παιδιών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Κάθε μαθητής/τρια θα πρέπει να έχει τον δικό του λογαριασμό. Με αυτόν τον λογαριασμό θα έχει τη δυνατότητα να συνδεθεί στις διαθέσιμες πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης.  ΠΡΟΣΟΧΗ: Σημειώστε κάπου το password, είναι πολύ σημαντικό.

Επειδή υπάρχει μεγάλη κίνηση στη σελίδα, λόγω των εγγραφών πανελλαδικά, μπορεί να μη σας επιτρέπει την πρόσβαση. Προσπαθήστε ξανά νωρίς το πρωί, μεσημέρι ή αργά το βράδυ.

Ο Αριθμός Μητρώου που θα σας ζητηθεί είναι διαφορετικός για κάθε μαθητή. Για μαθητές/τριες των Γ΄, Δ΄, Ε΄, και Στ΄ υπάρχει στον έλεγχο που σας δόθηκε τον Δεκέμβριο, με τους βαθμούς του Α΄ τριμήνου. Για τους/τις μαθητές/τριες  της Α και Β,  οι οποίοι δεν παίρνουν έλεγχο, θα ακολουθήσει e mail από το Σχολείο με τον αριθμό μητρώου.

Εάν κάποιος γονέας δεν καταφέρει να κάνει την εγγραφή μπορεί να απευθυνθεί στον Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας κο Γ. Σκούνα (693 2210930) ή στο e mail του Σχολείου mail@2dim-pallin.att.sch.gr

Γενικότερα για οτιδήποτε χρειαστείτε μπορείτε να απευθυνθείτε στο e mail του Σχολείου. Παρακαλούμε να παρακολουθείτε καθημερινά το e mail σας, καθώς με αυτόν τον τρόπο θα γίνεται η επικοινωνία μας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση,

Ευχόμαστε υγεία σε όλους, δύναμη και ψυχραιμία!!

Η Δ/ντρια του Σχολείου