Η γιορτή στο σχολείο μας για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου 1821 θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 και ώρα 8:15Οι μαθητές θα αποχωρήσουν περίπου στις 9:40 με ευθύνη των γονέων τους. Την ημέρα αυτή δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο πρόγραμμα. Τα δρομολόγια των σχολικών λεωφορείων θα εκτελεστούν σύμφωνα με το παραπάνω πρόγραμμα.

Ανήμερα της 25ης Μαρτίου, ώρα 9:40 ακριβώς,  η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και ο υπεύθυνος κατάθεσης στεφάνου θα βρίσκονται στο προαύλιο του Ναού της Ζωοδόχου Πηγής όπου θα τελεστεί η δοξολογία. Θα συνοδεύονται από την εκπαιδευτικό κ. Καλλιόπη Μέμτσα.

Οι μαθητές που θα παρελάσουν θα πρέπει να βρίσκονται στη διασταύρωση των οδών Βασ. Παύλου και Αγίας Τριάδος το  αργότερο στις 10:45. Θα συνοδεύονται από την εκπαιδευτικό κ. Βαρβάρα Αρκουμάνη.

Μετά την παρέλαση οι μαθητές θα αποχωρήσουν  από την πλατεία Δημοσθένους  με ευθύνη των γονέων τους.