ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ

Οκτ 201916

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου σε συνεδρίασή του εκτίμησε την ανάγκη ύπαρξης κοινωνικού κυλικείου για τα παιδιά που στερούνται σχεδόν καθημερινά το πρωινό ή το κολατσιό τους.  Απευθύνει παράκληση προς όλους όσοι επιθυμούν να συνεισφέρουν, παρέχοντας στο Σχολείο κάποια από τα παρακάτω είδη διατροφής τα οποία και μπορείτε να παραδίδετε στο Σχολείο κατά την ώρα της πρωινής προσέλευσης ή της μεσημβρινής αποχώρησης:

• Συσκευασμένους φυσικούς χυμούς φρούτων (χωρίς συντηρητικά και χωρίς προσθήκη ζάχαρης, σε ατομική συσκευασία).
  • Κριτσίνια, φρυγανιές, κράκερς (ολικής άλεσης ή λευκά, σε ατομική συσκευασία).
  • Χαλβά, παστέλι σε ατομική μερίδα.
  • Μουστοκούλουρα, σταφιδόψωμo, τσουρεκάκι
  • Μπάρες δημητριακών, μπισκότα απλά, χωρίς γέμιση, σε ατομική συσκευασία

Σημειώστε ότι απαγορεύονται είδη με σοκολάτα, γαριδάκια ή ό,τι άλλο αντενδείκνυται στη σωστή διατροφή ενός παιδιού που βρίσκεται στην ανάπτυξη. Επίσης, για λόγους ασφάλειας απαγορεύονται πάσης φύσεως αλλαντικά.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Οκτώβριος 2019