ΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ

Μαΐ 20195

Στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας εγγράφονται οι μαθητές που κατοικούν στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς:

Όρια Δ.Δ. Παιανίας – Λουίζας (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Ειρήνης (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Πεδουλά Κύπρου (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο)  – Αγίας Τριάδας (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο)  – Διαδ. Κων/νου (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο, στο τμήμα από Λυκούργου έως Ειρήνης) – Δημ. Αγγελή (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Σπ. Αγγελή (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο)  – Βασ. Σοφίας (αριστερά προς Λαυρίου)  – Αττικής (προς Κορωπί δεξιά ανήκει στο 2ο και αριστερά στο 1ο) –– Καραολή & Δημητρίου (προς Λαυρίου ανήκει αριστερά στο 1ο και δεξιά στο 3ο) – Λαυρίου (προς Κορωπί αριστερά ανήκει στο 1ο και δεξιά στο 3ο) – Ερμού – Όρια Δ.Δ. Παιανίας – ΟΙΚΙΣΜΟΣ «ΑΡΓΙΘΕΑ» – Παλαιοπαναγιάς (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Λαυρίου – Λυκούργου – Διαδ. Κων/νου – Πολυτέκνων (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Έλλης – Μαβίλη (ανήκει εκατέρωθεν στο 4ο) – Υακίνθου (ανήκει εκατέρωθεν στο 4ο) – Γιασεμιών (ανήκει εκατέρωθεν στο 4ο) –  Όρια Δ.Δ. Παιανίας.

Στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας εγγράφονται οι μαθητές που κατοικούν στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς:

Περιφερειακή Υμηττού – Όρια Δ.Δ Παιανίας – Ραφαήλ – Αγίου Νικολάου (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Αναπαύσεως (ανήκει εκατέρωθεν στο 3ο)  – Καραολή Δημητρίου (αριστερά προς Λαυρίου ανήκει στο 2ο) – Αττικής (προς Κορωπί δεξιά ανήκει στο 2ο και αριστερά στο 1ο)  ) – Βασ. Σοφίας (δεξιά προς Λαυρίου)  – Βασ. Φρειδερίκης (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Δημ. Αγγελή (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Σπ. Αγγελή (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Διαδ. Κων/νου (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο από Ειρήνης έως Μουσείο Βορρέ)  – Αγίας Τριάδας (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Πεδουλά Κύπρου (από Αγίας Τριάδος μέχρι Ανθηρού ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Ειρήνης (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Λουίζας (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Περιφερειακή Υμηττού

Στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας εγγράφονται οι μαθητές που κατοικούν στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς:

Όρια Δ.Δ Παιανίας – Ραφαήλ (ανήκει εκατέρωθεν στο 3ο) – Αγίου Νικολάου (ανήκει εκατέρωθεν στο 2ο) – Αναπαύσεως  (ανήκει εκατέρωθεν στο 3ο) – Καραολή Δημητρίου (από Αναπαύσεως έως Λαυρίου δεξιά ανήκει στο 3ο) – Λαυρίου (προς Κορωπί αριστερά ανήκει στο 1ο και δεξιά στο 3ο) – Όρια Δ.Δ Παιανίας.

Στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Παιανίας εγγράφονται οι μαθητές που κατοικούν στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς:

Όρια Δ.Δ Παιανίας -– Μαβίλη (ανήκει εκατέρωθεν στο 4ο) – Πολυτέκνων (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο)  – Διαδόχου Κωνσταντίνου (προς Λαυρίου από Πολυτέκνων έως Λυκούργου αριστερά ανήκει στο 4ο) – Λυκούργου (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Λαυρίου (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Παλαιοπαναγιάς (ανήκει εκατέρωθεν στο 1ο) – Όρια Δ.Δ Παιανίας.

Μάιος 2019
« Μαρ   Ιούν »

1. 14/10/1863: Ο σουηδός χημικός Aλφρεντ Νόμπελ πατεντάρει την παρασκευή της νιτρογλυκερίνης.
    Από την εφεύρεσή του αυτή θα κερδίσει πολλά χρήματα, ικανά για να συντηρούν μέχρι σήμερα το Ίδρυμα Νόμπελ, που απονέμει τα ομώνυμα βραβεία.